Czy listwy podłogowe mogą służyć jako zabezpieczenie kabli?
Czy listwy podłogowe mogą służyć jako zabezpieczenie kabli?

Czy listwy podłogowe mogą służyć jako zabezpieczenie kabli?

Elektronika jest, trudno to opisać inaczej, wszechobecna. Ciężko znaleźć się w pomieszczeniu, w którym nie ma przynajmniej kilku urządzeń podłączanych do prądu. Efekt jest oczywisty – coraz łatwiej zgubić się w gąszczu kabli. Ciężko nimi zagospodarować, niezorganizowane wyglądają nieestetycznie, zajmują miejsce i prowadzą do problemów, kiedy coś trzeba odłączyć lub przełączyć. Porządek w kablach to poważne ułatwienie – a jednocześnie nazwa naszego sklepu. Proponujemy różne rozwiązania problemu z bałaganem w kablach: oploty, produkty rzepowe, najazdy kablowe. Jako zabezpieczenie kabli mogą służyć także listwy podłogowe. Przyjrzymy się bliżej temu sposobowi na zagrożenie na pieszych ciągach komunikacyjnych.

Zabezpieczenie kabli w postaci listew podłogowych. Charakterystyka

Listwy podłogowe spotkamy także pod nazwą maskujących listew podłogowych, listew maskujących kable; dosyć popularne jest także określenie maskownice do kabli (w tym wypadku nazwa ta może odnosić się także do maskownic elastycznych, instalowanych na np. biurkach czy ścianach). Listwa podłogowa do maskowania kabli to akcesorium służące do ukrycia i zabezpieczenia kabli, instalowane na ziemi – najczęściej w ciągach komunikacyjnych. Potrzeba zakładania takich listew – szczególnie w biurach, gdzie i kabli, i komunikacji jest w ciągu dnia więcej – nie wymaga chyba tłumaczenia. W związku z tym maskownice są kupowane głównie do biur, chociaż zdarza się też, że osoby prywatne nabywają listwy podłogowe, szczególnie do garaży i przydomowych warsztatów.

Stanowią zatem maskownice sposób na zadbanie o bezpieczeństwo pracowników czy domowników – o kable po prostu łatwo się potknąć. Niemniej jednak każdy kabel ma dwie strony. Nie tylko użytkownicy ciągów komunikacyjnych ryzykują, kiedy na podłodze znajdują się niezakryte niczym kable. Listwy podłogowe chronią także samo okablowanie. Szczególnie gdy w danym miejscu poruszają się nie tylko ludzie, ale urządzenia na kółkach (np. wózki), warto jest rozważyć ten bardzo prosty w instalacji artykuł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl