Produkt dnia
Rozciągliwy oplot poliestrowy śr. 9,5 mm OVEREXPANDED BIAŁY
Rozciągliwy oplot poliestrowy śr. 9,5 mm OVEREXPANDED BIAŁY
5,83 zł 2,10 zł 4,74 zł 1,71 zł
m
Ankieta
Jak dowiedziałeś się o naszym sklepie?
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

 

 

Czym są rampy kablowe?
Czym są rampy kablowe?

Przewody, aby budować trwałą i bezpieczną instalację, potrzebują odpowiedniej ochrony przed ewentualnymi urazami. Ważnym elementem zabezpieczającym mogą być rampy kablowe. To właśnie one stanowią zwieńczenie najazdów kablowych zwanych również elektroinstalacyjnymi.

Rampy kablowe to podpory instalacji, które przypominają ciągłe, równe podłoże z bokami zagiętymi do góry. Układanie przewodów w rampach umożliwia szybsze ułożenie instalacji oraz jest ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku tworzenia wielowarstwowych konstrukcji. To dzięki nim łatwiej jest także wymienić konkretne przewody lub rozbudować całą instalację. Rampy najczęściej są produkowane z tworzyw sztucznych, blachy perforowanej lub pełnej. Perforacja umożliwia zmniejszenie ciężaru instalacji, polepsza chłodzenie i ułatwia mocowanie przewodów, co jest szczególnie ważne, jeśli pokonywana przez nie trasa nie jest pozioma.

Ciągi ramp układane są na podporach. Mogą być też podwieszone lub ułożone bezpośrednio na ścianach, lub sufitach. Podjazdy elektroinstalacyjne mogą być również zaopatrzone w rampy kablowe, które stanowią przykrycie podpory od góry. Najazdy pełnią szereg istotnych funkcji. Nie tylko zabezpieczają przed zbierającymi się zabrudzeniami, ale również chronią przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak złamanie, zdeptanie lub zgniecenie.

Najazdy kablowe – zabezpieczenie do zadań specjalnych

Szczególnym rodzajem zabezpieczenia przewodów, znacznie odporniejszym od popularnych ramp elektroinstalacyjnych i ramp kablowych, są specjalne najazdy kablowe cieszące się w naszym sklepie rosnącym zainteresowaniem. Są najlepszym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie kable musiały zostać ułożone na często uczęszczanych przejściach i przejazdach, czyli na przykład w miejscach organizacji imprez masowych, stacji benzynowych oraz hal fabrycznych.

Hale produkcyjne to szczególnie specyficzne miejsca, w których występuje duże zapotrzebowanie na ułożenie wielu często skomplikowanych instalacji elektrycznych i jednocześnie są narażone nie tylko na działanie nacisku, lecz również na kontakt z różnymi kwasami, olejami lub z benzyną. W takich przypadkach zalecamy wybór ramp kablowych cechujących się sprawdzoną odpornością na działanie szkodliwych substancji.

Sklep internetowy z opaskami kablowymi – Porządek w kablach

„Porządek w kablach” to sklep internetowy z opaskami kablowymi, który powstał specjalnie z myślą o dostarczaniu praktycznych i skutecznych rozwiązań do domów prywatnych i firm, borykających się z dużą ilością przewodów. Technologie bezprzewodowe i urządzenia niewymagające połączenia za pomocą kabli z roku na rok rozwijają się, tworząc coraz szerszą grupę produktów. Pomimo to, świat całkowicie wolny od sznurów elektrycznych wciąż jest co najwyżej pieśnią odległej przyszłości. Większość sprzętów, których używamy w domu, jak pralki, lodówki, telewizory, komputery, wymagają użycia przewodów. Podobnie wiele urządzeń wykorzystywanych w przemyśle, które należy podłączyć do trakcji elektrycznej, nie ma swoich wersji bezprzewodowych. Wszechogarniające towarzystwo kabli sprawia, że nieustannie towarzyszy Ci uczucie chaosu i wrażenie, że toniesz w przewodach? Wychodzimy naprzeciw Twoich potrzeb! Oferujemy szeroki wybór opasek kablowych, które pomogą przywrócić ład i porządek oraz ułatwią kontrolę nad przewodami. W swoim asortymencie posiadamy proste, a jednocześnie niezwykle skuteczne rozwiązania, m.in. opaski rzepowe do kabli, dzięki którym raz na zawsze pożegnasz się z plątaniną kabli.

Opaski kablowe dla każdego!

Wiemy, jak zróżnicowane potrzeby mają nasi klienci. Wiemy też, jak istotny wpływ na ich zadowolenie ma jakość oferowanych produktów. Pragniemy być miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Stworzyliśmy asortyment dostosowany do różnych zastosowań, dzięki czemu możesz w jednym miejscu, kompleksowo zaopatrzyć się we wszelkie, niezbędne produkty, które pomogą Ci zrobić porządek w kablach, ale także duży wybór oplotów na kable, które zabezpieczą przed ewentualnymi uszkodzeniami, tym samym chroniąc Ciebie, Twoich bliskich oraz współpracowników.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań – pozostajemy do dyspozycji. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo! Z przyjemnością odpowiemy, rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz udzielimy fachowych porad.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl