Czym są rampy kablowe?
Czym są rampy kablowe?

Czym są rampy kablowe?

Przewody, aby budować trwałą i bezpieczną instalację, potrzebują odpowiedniej ochrony przed ewentualnymi urazami. Ważnym elementem zabezpieczającym mogą być rampy kablowe. To właśnie one stanowią zwieńczenie najazdów kablowych zwanych również elektroinstalacyjnymi.

Rampy kablowe to podpory instalacji, które przypominają ciągłe, równe podłoże z bokami zagiętymi do góry. Układanie przewodów w rampach umożliwia szybsze ułożenie instalacji oraz jest ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku tworzenia wielowarstwowych konstrukcji. To dzięki nim łatwiej jest także wymienić konkretne przewody lub rozbudować całą instalację. Rampy najczęściej są produkowane z tworzyw sztucznych, blachy perforowanej lub pełnej. Perforacja umożliwia zmniejszenie ciężaru instalacji, polepsza chłodzenie i ułatwia mocowanie przewodów, co jest szczególnie ważne, jeśli pokonywana przez nie trasa nie jest pozioma.

Ciągi ramp układane są na podporach. Mogą być też podwieszone lub ułożone bezpośrednio na ścianach, lub sufitach. Podjazdy elektroinstalacyjne mogą być również zaopatrzone w rampy kablowe, które stanowią przykrycie podpory od góry. Najazdy pełnią szereg istotnych funkcji. Nie tylko zabezpieczają przed zbierającymi się zabrudzeniami, ale również chronią przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak złamanie, zdeptanie lub zgniecenie.

Najazdy kablowe – zabezpieczenie do zadań specjalnych

Szczególnym rodzajem zabezpieczenia przewodów, znacznie odporniejszym od popularnych ramp elektroinstalacyjnych i ramp kablowych, są specjalne najazdy kablowe cieszące się w naszym sklepie rosnącym zainteresowaniem. Są najlepszym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie kable musiały zostać ułożone na często uczęszczanych przejściach i przejazdach, czyli na przykład w miejscach organizacji imprez masowych, stacji benzynowych oraz hal fabrycznych.

Hale produkcyjne to szczególnie specyficzne miejsca, w których występuje duże zapotrzebowanie na ułożenie wielu często skomplikowanych instalacji elektrycznych i jednocześnie są narażone nie tylko na działanie nacisku, lecz również na kontakt z różnymi kwasami, olejami lub z benzyną. W takich przypadkach zalecamy wybór ramp kablowych cechujących się sprawdzoną odpornością na działanie szkodliwych substancji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl