Jak zabezpieczać kable przed samochodami?
Jak zabezpieczać kable przed samochodami?

Jak zabezpieczać kable przed samochodami?

Podczas naprawy elementów infrastruktury drogowej lub organizacji koncertów, festiwali, pikników czy innych imprez masowych wykorzystywane są urządzenia na energię elektryczną. Do prawidłowego działania maszyny te potrzebują doprowadzenia okablowania zasilającego. Aby ułożone na ziemi przewody nie zostały zniszczone przez przejeżdżające po nich samochody, muszą być odpowiednio zabezpieczone. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

Jakich produktów używa się do ochrony kabli na świeżym powietrzu?

Prowadzenie rozmaitych prac remontowo-naprawczych lub organizacja imprezy masowej na świeżym powietrzu wymagają właściwego zabezpieczenia kabli przed przejeżdżającymi w pobliżu samochodami. Najczęściej stosowane są do tego najazdy kablowe, nazywane również rampami kablowymi. To nic innego jak rodzaj specjalnej osłony zbudowanej z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Duża nośność (nawet do kilkunastu ton) zapewnia skuteczne zabezpieczenie przewodów przed najcięższymi pojazdami ciężarowymi. Najazdy montowane są bezpośrednio do podłoża, co przeciwdziała przypadkowym przesunięciom po najechaniu przez samochód.

Dlaczego warto korzystać z najazdów na kable?

Ochrona ułożonych na ziemi przewodów zasilających urządzenia elektryczne jest bardzo ważna z kilku powodów. Porozrzucane luzem kable stanowią zagrożenie zarówno dla prawidłowego przebiegu prac z wykorzystaniem maszyn zasilanych energią elektryczną, jak i osób znajdujących się w ich pobliżu. Wypadki związane z potknięciem o niezabezpieczone przewody to całkiem nierzadki widok na rozmaitych placach budowy. Wykorzystanie najazdów ogranicza ryzyko upadków pracowników i przechodniów. Z uwagi na wyrazistą, żółto-czarną kolorystykę i zastosowanie elementów odblaskowych bardzo łatwo jest je zauważyć, nawet ze znacznej odległości.

Dla jeszcze skuteczniejszej ochrony przed przejeżdżającymi samochodami górna pokrywa najazdów zbudowana jest z antypoślizgowych materiałów. Produkty są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz działanie olejów, smarów, rozpuszczalników i innych płynów eksploatacyjnych pojazdów. Dzięki temu zabezpieczone przewody są chronione nie tylko przed naciskiem aut osobowych i ciężarowych, ale także ewentualnymi wyciekami szkodliwych substancji chemicznych z ich wnętrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl