Oploty poliestrowe. Charakterystyka
Oploty poliestrowe. Charakterystyka

Oploty poliestrowe. Charakterystyka

Kable, które zasilają różnorodne urządzenia elektryczne, po pewnym czasie się psują. Aby wydłużyć ich żywotność można stosować metody ochrony, które jednocześnie ułatwiają uporządkowanie przewodów. Popularną formę zabezpieczeń stanowią oploty poliestrowe. Dzięki temu, że są wykonane z poliestru, czyli bardzo wszechstronnego materiału, wyróżniają się niezwykłą trwałością przy zachowaniu niewielkiej masy. Cienkie włókna poliestrowe charakteryzują się także wysoką elastycznością. Giętkość oplotów pozwala na swobodne manewrowanie przewodami oraz jednoczesne wzmocnienie i zabezpieczenie kabli.

Oploty umożliwiają wzmocnienie odporności kabli na przecięcia oraz ich elastyczności, są również proste w montażu. Dzięki specjalnej plecionce zwiększa się średnica w momencie ściśnięcia, a po rozciągnięciu kabel wraca do normalnej średnicy. Duży stopień rozciągania jest pomocny przy aplikacji oplotów na elementy o różnych średnicach. Oploty poliestrowe znajdują największe zastosowanie w wiązaniu i zabezpieczeniu przewodów przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Rodzaje oplotów poliestrowych

W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów oplotów poliestrowych, które różnią się typem splotu i jego grubością. Oferujemy oploty PET rozciągliwe, gęstotkane oraz Special Strong. Produkty te są dostępne w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu możliwe jest znakowanie kabli. Rozciągliwy oplot poliestrowy ściśle dopasowuje się do chronionego kabla, jest łatwy w aplikacji, elastyczny i samogasnący. Może także pracować w szerokim zakresie temperatur, a topi się dopiero w 230 stopniach Celsjusza.

Oploty gęstotkane są mniej rozciągliwe, jednak wyróżniają się o wiele wyższą wytrzymałością, chronią przewody przed przetarciami i wydłużają ich żywotność. Doskonale sprawdzają się do ochrony często używanych kabli. Najlepsze zabezpieczenie stanowią oploty Special Strong, które posiadają charakterystyczny owalny przekrój włókien poliestrowych. Dzięki takiej budowie są odporne na uszkodzenia z zachowaniem wysokiej elastyczności. Mogą stanowić tańszą i łatwiejszą w montażu alternatywę dla węży ochronnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl