blankMenu
blank Odmiany opasek przemysłowych na kable
Odmiany opasek przemysłowych na kable

Opaski przemysłowe na kable to akcesoria ułatwiające organizację i porządkowanie przewodów elektrycznych. Na rynku istnieje kilka rodzajów tych produktów. Poszczególne typy różnią się pomiędzy sobą materiałem wykonania, długością, szerokością oraz sposobem wykorzystania. W dzisiejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze odmiany opasek przemysłowych. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

 

czytaj całość »
blank Jak działa kamerka BaseLinker?
Jak działa kamerka BaseLinker?

System BaseLinker umożliwia integrację wszystkich wykorzystywanych platform e-commerce w jednym miejscu. Poprzez możliwość obsługi wielu zamówień z poziomu tego samego panelu ułatwia to zarządzanie sprzedażą. Jednym z dodatków do standardowego systemu jest asystent pakowania wspierający proces przygotowywania paczek do wysyłki. Do korzystania z pełni jego możliwości potrzebna jest odpowiednia kamerka BaseLinker. Jak działa to urządzenie? Zapraszamy do lektury artykuły.

czytaj całość »
blank Czym grozi nieodpowiednie chronienie kabli?
Czym grozi nieodpowiednie chronienie kabli?

Wszystkie przewody elektryczne obecne w budynku muszą być dobrze chronione. Wynika to z faktu, że okablowanie zasilające domowe sprzęty, takie jak lodówka, pralka czy telewizor, stale narażone jest na niekorzystne czynniki zewnętrzne. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, czym grozi nieodpowiednie chronienie kabli. Dlaczego należy zadbać o właściwą ochronę przewodów? Dowiesz się tego z dalszej części wpisu. Zapraszamy do lektury.

czytaj całość »
blank Jak dbać o kable w serwerowni?
Jak dbać o kable w serwerowni?

Serwerownia to specjalnie wydzielone pomieszczenie przeznaczone do pracy komputerów, pełniących funkcję serwerów. Pomieszczenie to musi być przygotowane w taki sposób, aby znajdujące się tam urządzenia miały zapewnione odpowiednie warunki to nieprzerwanej, stabilnej oraz niezawodnej pracy. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak dbać o kable elektryczne będące nieodłącznym elementem każdej serwerowni. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

czytaj całość »
blank Układanie kabli pod biurkiem krok po kroku
Układanie kabli pod biurkiem krok po kroku

Splątane i zakurzone kable kłębiące się pod biurkiem nie wyglądają dobrze. Możesz się upierać, że wcale ich nie widać, ale gdy tylko coś Ci upadnie, szybko przekonasz się o panującym tam chaosie. Poza tym musisz wiedzieć, że taki bałagan to nie tylko problem estetyczny. Nieporządek w kablach może zagrażać poprawnemu funkcjonowaniu Twoich urządzeń. Lepiej więc nie ryzykować. Istnieje wiele sposobów na funkcjonalne posegregowanie i ułożenie kabli. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci część z nich i krok po kroku wyjaśnimy, jak w prosty sposób możesz zapanować nad chaosem pod biurkiem.

czytaj całość »
blank Nietypowe sposoby na zamaskowanie kabli
niebieskie opaski rzepowe na kable

Splątane na podłodze przewody elektryczne i wiszące na ścianach kable istotnie zaburzają estetykę każdej aranżacji. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu można temu zaradzić. Wystarczy je odpowiednio zamaskować. Na rynku znajdziesz wiele praktycznych akcesoriów, które sprawią, że kable znikną Ci z oczu, a co ważne, jednocześnie będą odpowiednio zabezpieczone przed kurzem i uszkodzeniami mechanicznymi. Nie wiesz, jak je ukryć? Poznaj nasze niezawodne sposoby.

czytaj całość »
blank Jak uporządkować kable w komputerze?
Jak uporządkować kable w komputerze?

Kable nie muszą być chaotyczną plątaniną, która zabiera dużo miejsca. Ich uporządkowanie przynosi  korzyści, a odpowiednio ułożone mogą nawet stanowić ozdobę komputera. Dotychczas czarne, jednolite obudowy mają coraz częściej przeszkolone boki, a różnorodne podświetlenie eksponuje wnętrze komputerów. Dlatego tak ważne jest estetyczne i ergonomiczne ułożenie przewodów.

czytaj całość »
blank Zastosowanie oplotów z włókna szklanego
Zastosowanie oplotów z włókna szklanego

Kable elektryczne, mimo izolacji, nie są dostatecznie chronione przed uszkodzeniami. Wciąż istnieje duże ryzyko ich przecięcia lub przetarcia. Rozwiązaniem, które pozwala tego uniknąć, jest zastosowanie specjalnych powłok ochronnych takich jak oploty. Plecionki produkuje się z różnych tworzyw. Wśród nich można wymienić włókno szklane, które nadaje oplotom szczególne właściwości. Sprawdź, co wyróżnia oploty z włókna szklanego i dowiedz się, jakie zastosowania znajdują.

czytaj całość »
blank Wytrzymalsze niż inne. Oploty special strong
Wytrzymalsze niż inne. Oploty special strong

Oploty z plecionki z tworzyw sztucznych i metalu tworzą ochronną powłokę i zabezpieczają kable elektryczne przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pomagają też uporządkować przewody, połączyć je w wiązki oraz oznaczyć dla szybkiego rozróżnienia i znalezienia właściwego przewodu. Zapewniają większe bezpieczeństwo i wygodę użytkowania, przedłużają żywotność kabli oraz poprawiają estetykę wnętrza.

czytaj całość »
blank Zalety oplotów rozciągliwych
Zalety oplotów rozciągliwych

Oploty to ochronna powłoka kabli elektrycznych w postaci plecionki z włókien tworzyw sztucznych oraz metali. Doskonale zabezpieczają kable przed uszkodzeniami mechanicznymi, przetarciami, pogryzieniem przez gryzonie czy promieniami UV. Pozwalają też uporządkować kable, połączyć je w wiązki oraz czytelnie je oznaczyć za pomocą kolorów. Rozwiązanie to zapewnia większą wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania, a także przedłuża żywotność kabli. Oploty pełnią też funkcję maskującą. Ukrywając wystające czy wiszące kable, poprawiają estetykę wnętrza.

czytaj całość »
blank Czym charakteryzują się oploty spiralne?
Czym charakteryzują się oploty spiralne?

Oploty spiralne umożliwiają tworzenie wiązek przewodów, zabezpieczając je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Znajdują szerokie zastosowanie w szerokim zakresie grubości wiązek. Przekonaj się, jakie są ich najważniejsze cechy użytkowe.

czytaj całość »
blank Jak oznaczać kable?
Jak oznaczać kable?

Właściwe oznakowanie kabli wpływa na bezpieczeństwo użytkowników i serwisantów instalacji elektrycznej. Pozwala też w szybki i łatwy sposób zlokalizować kable i ich połączenia. Nowoczesna technologia daje możliwość trwałego i czytelnego zastosowania opisów. Specjalne szyldy identyfikacyjne wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć, kwasy, oleje czy pyły. Drukarki oznaczników pozwalają na umieszczenie na tabliczce wyraźnego i nieścieralnego symbolu.

czytaj całość »
blank Opaski z logotypami. Dlaczego warto zadbać o identyfikację wizualną kabli?
Opaski z logotypami. Dlaczego warto zadbać o identyfikację wizualną kabli?

O tym, że kable otaczają nas praktycznie z każdej strony, wspominamy niejednokrotnie. Rozwój technologii i elektroniki powoduje, że elementy takie jak kable wręcz muszą być rozmieszczane planowo, aby nie wprowadzić zbyt dużego chaosu do naszych wnętrz. Przewody różnego typu pojawiają się praktycznie w każdym pomieszczeniu, dlatego to tak ważne, aby zadbać o odpowiedni porządek wśród nich panujący. Jaką rolę odgrywają w tym wszystkim opaski z logotypami i dlaczego tak istotna jest identyfikacja wizualna kabli? Dziś chcemy poruszyć właśnie ten temat!

czytaj całość »
blank Czy listwy podłogowe mogą służyć jako zabezpieczenie kabli?
Czy listwy podłogowe mogą służyć jako zabezpieczenie kabli?

Elektronika jest, trudno to opisać inaczej, wszechobecna. Ciężko znaleźć się w pomieszczeniu, w którym nie ma przynajmniej kilku urządzeń podłączanych do prądu. Efekt jest oczywisty – coraz łatwiej zgubić się w gąszczu kabli. Ciężko nimi zagospodarować, niezorganizowane wyglądają nieestetycznie, zajmują miejsce i prowadzą do problemów, kiedy coś trzeba odłączyć lub przełączyć. Porządek w kablach to poważne ułatwienie – a jednocześnie nazwa naszego sklepu. Proponujemy różne rozwiązania problemu z bałaganem w kablach: oploty, produkty rzepowe, najazdy kablowe. Jako zabezpieczenie kabli mogą służyć także listwy podłogowe. Przyjrzymy się bliżej temu sposobowi na zagrożenie na pieszych ciągach komunikacyjnych.

czytaj całość »
blank Zabezpieczanie kabli w warsztatach
Zabezpieczanie kabli w warsztatach

W warsztatach problemy z kablami są bardzo częste. Wynikają one ze zbyt małej ilości gniazdek, dużej liczby urządzeń elektrycznych oraz niedopasowania długości przewodów do odległości przeprowadzanych prac. Pośrednio problemy rozwiązują przedłużacze. Mogą one jednak doprowadzić do wypadków poprzez potknięcie się, przypadkowe przecięcie lub zalanie przebiegających po ziemi przewodów. Wiele problemów da się rozwiązać poprzez odpowiednie zabezpieczenie kabli. Jednak najlepszym sposobem jest dokładne rozplanowanie okablowania  w warsztacie.

czytaj całość »
blank Nylonowe oploty do kabli. Wydatek wart rozważenia?
Nylonowe oploty do kabli. Wydatek wart rozważenia?

Uporządkowane kable gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Właśnie dlatego wyróżnić możemy między innymi różne kolory przewodów, które informują o tym, czy żyły są neutralne, fazowe czy może ochronne. Oprócz tego szerokie zastosowanie znajdują również oploty na kable, które pełnią funkcję zabezpieczającą otulinę. Dodatkowo zmniejszają ryzyko przetarcia czy przegryzienia instalacji oraz chronią przed konsekwencjami przerwy w dostawie prądu. Wyróżnić możemy kilka materiałów, z których wykonywane są oploty na kable. Jednym z nich są oploty nylonowe. Czym się charakteryzują i czy warto w nie inwestować?

czytaj całość »
blank Czy oploty kablowe są odporne na wysokie temperatury?
Czy oploty kablowe są odporne na wysokie temperatury?

Przewody i kable często muszą pracować w trudnych warunkach związanych z działaniem czynników atmosferycznych albo wysokich i niskich temperatur. Dlatego w celu zabezpieczenia ich stosowane są oploty. Oplotami kablowymi nazywamy konstrukcję zaprojektowaną z wytrzymałych materiałów, której zadaniem jest ochrona i izolacja kabli i przewodów. Dzięki takiemu zabezpieczeniu ich praca jest bezpieczna, a żywotność znacznie dłuższa. Jakie oploty kablowe są odporne na działanie wysokich temperatur?

czytaj całość »
blank Jak dobrać średnicę oplotu kablowego?
Jak dobrać średnicę oplotu kablowego?

Instalacja elektryczna jest ważną częścią każdego urządzenia, które jest zasilane energią elektryczną. Kable doprowadzają napięcie do poszczególnych podzespołów – silników elektrycznych, oświetlenia oraz systemów elektronicznych umożliwiając ich działanie. Służą do przesyłania sygnałów sterujących w bardziej zaawansowanych maszynach oraz odbierania danych z czujników od fotokomórek po enkodery. 

czytaj całość »
blank Kolory oplotów. Dlaczego barwa ma znaczenie?
Kolory oplotów. Dlaczego barwa ma znaczenie?

Dobór odpowiedniego okablowania do domu, warsztatu czy biura nie jest prosty i zwykle wymaga profesjonalnej pomocy. Na rynku dostępnych jest wiele kabli, które mają różne zastosowanie i pełnią różne funkcje. Nie każdy jednak wie, że kolory kabli również mają znaczenie. Właśnie dlatego warto znać kolorystyczne oznaczenia przewodów elektrycznych. 

czytaj całość »
blank Dwustronne taśmy rzepowe. Charakterystyka
Dwustronne taśmy rzepowe. Charakterystyka

Porozrzucane po podłodze kable są nie tylko nieestetyczne, ze względu na sprawianie wrażenia bałaganu, lecz również stanowią zagrożenie dla osób, znajdujących się w pomieszczeniu. Można się o nie potknąć i niebezpiecznie wywrócić lub zaplątać w ich gąszczu. Ponadto bezładnie leżące, pojedyncze kable mogą zostać przegryzione przez zwierzęta domowe. Uporządkowane przewody to jednak nie tylko ład, porządek i bezpieczeństwo, lecz również szybki dostęp do potrzebnego okablowania. Sprawdź, jakie akcesoria służą od ich porządkowania.

czytaj całość »
blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl