Owijanie kabli, a ergonomia stanowiska pracy
czarny oplot do kabli

Wygląd miejsca pracy ma decydujących wpływ zarówno na komfort pracownika, jak i jego efektywność. Wykonywanie codziennych obowiązków przy ergonomicznym stanowisku jest zdecydowanie wygodniejsze, co przekłada się bezpośrednio na uzyskiwane wyniki. Wpływ na ergonomię ma nie tylko dostęp do odpowiednich mebli oraz prawidłowe ustawienie urządzeń biurowych. Wiele zależy też od akcesoriów użytych w czasie aranżacji biura. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy związek pomiędzy owijaniem kabli a ergonomią stanowiska pracy. Zapraszamy do lektury.

czytaj całość »
Jak owijać kable w dużych zakładach przemysłowych?
Jak owijać kable w dużych zakładach przemysłowych?

Prawidłowe zabezpieczenie przewodów elektrycznych w dużych zakładach przemysłowych jest niezwykle istotne. Ma to szczególne znaczenie zarówno z perspektywy komfortu pracy, jak i bezpieczeństwa osób zatrudnionych w danej firmie. Jak owijać kable, aby chronić je przed uszkodzeniami mogącymi doprowadzić do awarii całej instalacji? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

czytaj całość »
Najczęstsze przyczyny przerwania kabli
Najczęstsze przyczyny przerwania kabli

Przewody elektryczne wykorzystywane są w bardzo szerokiej skali na całym świecie. Pomimo nieustannego rozwoju technologii bezprzewodowej zdecydowana większość urządzeń elektrycznych nadal zasilana jest przy użyciu tradycyjnych kabli. Niestety w trakcie wieloletniego użytkowania przewody ulegają różnym awariom, w tym przerwaniu. W dzisiejszym artykule przedstawimy najczęstsze przyczyny przerwania kabli. Zachęcamy do lektury.

czytaj całość »
Jak zabezpieczać kable przed samochodami?
Jak zabezpieczać kable przed samochodami?

Podczas naprawy elementów infrastruktury drogowej lub organizacji koncertów, festiwali, pikników czy innych imprez masowych wykorzystywane są urządzenia na energię elektryczną. Do prawidłowego działania maszyny te potrzebują doprowadzenia okablowania zasilającego. Aby ułożone na ziemi przewody nie zostały zniszczone przez przejeżdżające po nich samochody, muszą być odpowiednio zabezpieczone. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

czytaj całość »
Zastosowania taśm dwustronnych
Zastosowania taśm dwustronnych

Taśmy dwustronne to produkty o szerokim zakresie zastosowania. Przydają się zarówno w domu, jak i miejscu pracy. To jeden z najuniwersalniejszych rodzajów taśm wykorzystywanych do spinania ze sobą elementów różnego typu. W dzisiejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze zastosowania taśm dwustronnych. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

czytaj całość »
Jak drukować w formacie A6?
Jak drukować w formacie A6?

Drukowanie to proces wielokrotnego odbicia obrazu z formy drukowej na podłoże drukowe. Formą drukową jest element urządzenia drukującego (drukarki) przyjmujący farbę, natomiast podłożem drukowym materiał, na który nanoszony jest druk. Może być nim zwykła kartka papieru, tektura, karton, tworzywo sztuczne lub konkretny przedmiot. W zależności od potrzeb użytkownika drukowanie może odbywać się w różnych formatach. Jednym z nich jest A6. Jak drukować w formacie A6? Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

czytaj całość »
Jak powstają etykiety termiczne?
Jak powstają etykiety termiczne?

Etykiety termiczne to jeden z rodzajów naklejek wykorzystywanych przy znakowaniu towarów. Mogą być stosowane zarówno do oznaczania konkretnych przedmiotów przechowywanych w magazynach, jak i naklejane bezpośrednio na przesyłki wysyłane do klientów firmy. Jeśli interesuje Cię proces produkcji etykiet termicznych, zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu. Wyjaśniamy w niej, jak powstają te naklejki.

czytaj całość »
Odmiany opasek przemysłowych na kable
Odmiany opasek przemysłowych na kable

Opaski przemysłowe na kable to akcesoria ułatwiające organizację i porządkowanie przewodów elektrycznych. Na rynku istnieje kilka rodzajów tych produktów. Poszczególne typy różnią się pomiędzy sobą materiałem wykonania, długością, szerokością oraz sposobem wykorzystania. W dzisiejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze odmiany opasek przemysłowych. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

czytaj całość »
Jak działa kamerka BaseLinker?
Jak działa kamerka BaseLinker?

System BaseLinker umożliwia integrację wszystkich wykorzystywanych platform e-commerce w jednym miejscu. Poprzez możliwość obsługi wielu zamówień z poziomu tego samego panelu ułatwia to zarządzanie sprzedażą. Jednym z dodatków do standardowego systemu jest asystent pakowania wspierający proces przygotowywania paczek do wysyłki. Do korzystania z pełni jego możliwości potrzebna jest odpowiednia kamerka BaseLinker. Jak działa to urządzenie? Zapraszamy do lektury artykuły.

czytaj całość »
Czym grozi nieodpowiednie chronienie kabli?
Czym grozi nieodpowiednie chronienie kabli?

Wszystkie przewody elektryczne obecne w budynku muszą być dobrze chronione. Wynika to z faktu, że okablowanie zasilające domowe sprzęty, takie jak lodówka, pralka czy telewizor, stale narażone jest na niekorzystne czynniki zewnętrzne. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, czym grozi nieodpowiednie chronienie kabli. Dlaczego należy zadbać o właściwą ochronę przewodów? Dowiesz się tego z dalszej części wpisu. Zapraszamy do lektury.

czytaj całość »
Jak dbać o kable w serwerowni?
Jak dbać o kable w serwerowni?

Serwerownia to specjalnie wydzielone pomieszczenie przeznaczone do pracy komputerów, pełniących funkcję serwerów. Pomieszczenie to musi być przygotowane w taki sposób, aby znajdujące się tam urządzenia miały zapewnione odpowiednie warunki to nieprzerwanej, stabilnej oraz niezawodnej pracy. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak dbać o kable elektryczne będące nieodłącznym elementem każdej serwerowni. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

czytaj całość »
Układanie kabli pod biurkiem krok po kroku
Układanie kabli pod biurkiem krok po kroku

Splątane i zakurzone kable kłębiące się pod biurkiem nie wyglądają dobrze. Możesz się upierać, że wcale ich nie widać, ale gdy tylko coś Ci upadnie, szybko przekonasz się o panującym tam chaosie. Poza tym musisz wiedzieć, że taki bałagan to nie tylko problem estetyczny. Nieporządek w kablach może zagrażać poprawnemu funkcjonowaniu Twoich urządzeń. Lepiej więc nie ryzykować. Istnieje wiele sposobów na funkcjonalne posegregowanie i ułożenie kabli. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci część z nich i krok po kroku wyjaśnimy, jak w prosty sposób możesz zapanować nad chaosem pod biurkiem.

czytaj całość »
Nietypowe sposoby na zamaskowanie kabli
niebieskie opaski rzepowe na kable

Splątane na podłodze przewody elektryczne i wiszące na ścianach kable istotnie zaburzają estetykę każdej aranżacji. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu można temu zaradzić. Wystarczy je odpowiednio zamaskować. Na rynku znajdziesz wiele praktycznych akcesoriów, które sprawią, że kable znikną Ci z oczu, a co ważne, jednocześnie będą odpowiednio zabezpieczone przed kurzem i uszkodzeniami mechanicznymi. Nie wiesz, jak je ukryć? Poznaj nasze niezawodne sposoby.

czytaj całość »
Jak uporządkować kable w komputerze?
Jak uporządkować kable w komputerze?

Kable nie muszą być chaotyczną plątaniną, która zabiera dużo miejsca. Ich uporządkowanie przynosi  korzyści, a odpowiednio ułożone mogą nawet stanowić ozdobę komputera. Dotychczas czarne, jednolite obudowy mają coraz częściej przeszkolone boki, a różnorodne podświetlenie eksponuje wnętrze komputerów. Dlatego tak ważne jest estetyczne i ergonomiczne ułożenie przewodów.

czytaj całość »
Zastosowanie oplotów z włókna szklanego
Zastosowanie oplotów z włókna szklanego

Kable elektryczne, mimo izolacji, nie są dostatecznie chronione przed uszkodzeniami. Wciąż istnieje duże ryzyko ich przecięcia lub przetarcia. Rozwiązaniem, które pozwala tego uniknąć, jest zastosowanie specjalnych powłok ochronnych takich jak oploty. Plecionki produkuje się z różnych tworzyw. Wśród nich można wymienić włókno szklane, które nadaje oplotom szczególne właściwości. Sprawdź, co wyróżnia oploty z włókna szklanego i dowiedz się, jakie zastosowania znajdują.

czytaj całość »
Wytrzymalsze niż inne. Oploty special strong
Wytrzymalsze niż inne. Oploty special strong

Oploty z plecionki z tworzyw sztucznych i metalu tworzą ochronną powłokę i zabezpieczają kable elektryczne przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pomagają też uporządkować przewody, połączyć je w wiązki oraz oznaczyć dla szybkiego rozróżnienia i znalezienia właściwego przewodu. Zapewniają większe bezpieczeństwo i wygodę użytkowania, przedłużają żywotność kabli oraz poprawiają estetykę wnętrza.

czytaj całość »
Zalety oplotów rozciągliwych
Zalety oplotów rozciągliwych

Oploty to ochronna powłoka kabli elektrycznych w postaci plecionki z włókien tworzyw sztucznych oraz metali. Doskonale zabezpieczają kable przed uszkodzeniami mechanicznymi, przetarciami, pogryzieniem przez gryzonie czy promieniami UV. Pozwalają też uporządkować kable, połączyć je w wiązki oraz czytelnie je oznaczyć za pomocą kolorów. Rozwiązanie to zapewnia większą wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania, a także przedłuża żywotność kabli. Oploty pełnią też funkcję maskującą. Ukrywając wystające czy wiszące kable, poprawiają estetykę wnętrza.

czytaj całość »
Czym charakteryzują się oploty spiralne?
Czym charakteryzują się oploty spiralne?

Oploty spiralne umożliwiają tworzenie wiązek przewodów, zabezpieczając je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Znajdują szerokie zastosowanie w szerokim zakresie grubości wiązek. Przekonaj się, jakie są ich najważniejsze cechy użytkowe.

czytaj całość »
Jak oznaczać kable?
Jak oznaczać kable?

Właściwe oznakowanie kabli wpływa na bezpieczeństwo użytkowników i serwisantów instalacji elektrycznej. Pozwala też w szybki i łatwy sposób zlokalizować kable i ich połączenia. Nowoczesna technologia daje możliwość trwałego i czytelnego zastosowania opisów. Specjalne szyldy identyfikacyjne wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć, kwasy, oleje czy pyły. Drukarki oznaczników pozwalają na umieszczenie na tabliczce wyraźnego i nieścieralnego symbolu.

czytaj całość »
Opaski z logotypami. Dlaczego warto zadbać o identyfikację wizualną kabli?
Opaski z logotypami. Dlaczego warto zadbać o identyfikację wizualną kabli?

O tym, że kable otaczają nas praktycznie z każdej strony, wspominamy niejednokrotnie. Rozwój technologii i elektroniki powoduje, że elementy takie jak kable wręcz muszą być rozmieszczane planowo, aby nie wprowadzić zbyt dużego chaosu do naszych wnętrz. Przewody różnego typu pojawiają się praktycznie w każdym pomieszczeniu, dlatego to tak ważne, aby zadbać o odpowiedni porządek wśród nich panujący. Jaką rolę odgrywają w tym wszystkim opaski z logotypami i dlaczego tak istotna jest identyfikacja wizualna kabli? Dziś chcemy poruszyć właśnie ten temat!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl