Nylonowe oploty do kabli. Wydatek wart rozważenia?
Nylonowe oploty do kabli. Wydatek wart rozważenia?

Nylonowe oploty do kabli. Wydatek wart rozważenia?

Uporządkowane kable gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Właśnie dlatego wyróżnić możemy między innymi różne kolory przewodów, które informują o tym, czy żyły są neutralne, fazowe czy może ochronne. Oprócz tego szerokie zastosowanie znajdują również oploty na kable, które pełnią funkcję zabezpieczającą otulinę. Dodatkowo zmniejszają ryzyko przetarcia czy przegryzienia instalacji oraz chronią przed konsekwencjami przerwy w dostawie prądu. Wyróżnić możemy kilka materiałów, z których wykonywane są oploty na kable. Jednym z nich są oploty nylonowe. Czym się charakteryzują i czy warto w nie inwestować?

Czym się wyróżniają oploty nylonowe? 

Wyróżnić możemy kilka rodzajów oplotów kabli. Dobór odpowiedniego produktu uzależniony jest od potrzeb i warunków, w których znajduje się konkretna instalacja. Oploty nylonowe są często wykorzystywane ze względu na swoje właściwości. Mogą pracować w skrajnie wysokich i niskich temperaturach sięgających od -45 stopni Celsjusza do +120 stopni Celsjusza. Co więcej, temperatura topnienia oplotu nylonowego wynosi +220 stopni Celsjusza. Ogromną zaletą oplotów jest również zdolność do samogaśnięcia.

Co więcej, wyróżniają się też niską emisją dymu i są wolne od halogenów. Tkanina, z której są wykonane, jest elastyczna i miękka, dzięki czemu skutecznie kryją każdy przewód. Oploty nylonowe nie zatrzymują wody i nie gniją. Wyróżniają się też odpornością na drgania, uszkodzenia UV, przecięcia i ścieranie. O jakości oplotów nylonowych świadczy również fakt, że spełniają wymagania wojskowe AA-59301.

Gdzie warto stosować oploty nylonowe? 

Właściwości oplotów nylonowych pozwalają na zastosowanie ich w wielu miejscach, które narażone są na działanie skrajnych temperatur i innych trudnych warunków. Znajdują zastosowanie między innymi w pobliżu komór silnikowych i układów wydechowych, a także w innych sektorach branży motoryzacyjnej. Wykorzystywane są również w wojsku i do celów obronnych. Można je stosować również w automatyce i robotyce oraz w szafach sterowniczych. Warto inwestować w nylonowe oploty, ponieważ gwarantują one bezpieczną pracę wielu różnych instalacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl