Porządkowanie kabli krok po kroku
Porządkowanie kabli krok po kroku

Porządkowanie kabli krok po kroku

W każdym biurze, warsztacie, domu czy garażu zwykle korzystamy z wielu urządzeń elektronicznych. Każde takie urządzenie wymaga podpięcia do prądu. To z kolei sprawia, że w pomieszczeniu pojawiają się kable, niekiedy kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt. Nieuporządkowane, leżące na podłodze kable mogą nie tylko obniżać funkcjonalność pomieszczenia, ale wręcz stanowić zagrożenie dla użytkowników. Dlatego bez względu na to, czy mamy do czynienia z wnętrzem użytkowym, np. biurem, czy też domowym, koniecznie powinniśmy zadbać o odpowiednią organizację wszystkich kabli. W tym artykule podpowiemy, jak to zrobić krok po kroku.

5 prostych zasad skutecznej organizacji kabli

  1. Dobry plan to podstawa. Zanim zabierzesz się za porządkowanie kabli, najpierw opracuj szczegółowy plan działań. Jeśli raz zadbasz o trwałe i funkcjonalne uporządkowanie kabli, będziesz mieć problem z głowy na bardzo długi czas. Sprawdź dokładnie, ile i jakie kable posiadasz. Następnie zastanów się, które z nich i jak często są odłączane oraz jakie można całkowicie schować. Oddzielnie potraktuj te kable, które często odłączasz. Połącz ze sobą te, które “biegną” obok siebie.

  2. Przygotuj odpowiednie akcesoria do organizacji kabli. Do skutecznej organizacji kabli będziesz potrzebował kilku prostych akcesoriów. Przydatne będą przede wszystkim różnorodne taśmy i opaski rzepowe na kable, oznaczniki itp. W ten sposób nie tylko zrobimy porządek z kablami, ale odpowiednio je oznaczymy, aby w przyszłości były lepiej rozpoznawalne.

  3. Usuń kable z podłogi. Kable na podłodze to jedno z najgorszych rozwiązań, jeśli więc tylko masz taką możliwość, postaraj się je podwiesić. Na podłodze najszybciej gromadzi się kurz. Regularne porządkowanie zwiększa ryzyko ewentualnych uszkodzeń, strącenia lub odłączenia jakiegoś urządzenia.

  4. Skróć długość kabli. Postaraj się, aby kable były możliwie jak najkrótsze. Bardzo często bałagan wynika nie tylko z ilości, co długości poszczególnych kabli. Wszelkie “nadwyżki” można zwinąć, aby niepotrzebnie nie zwisały lub nie zalegały na podłodze. Oczywiście zwijanie przewodów powinno odbywać się w taki sposób, aby nie doszło do ich uszkodzenia.

  5. Ukryj kable. Jeśli to możliwe, usuń kable z zasięgu wzroku. Tak naprawdę nie jest to takie trudne, jak się wydaje. Można do tego wykorzystać np. biurko, podwieszając kable pod blatem. Przydatne są też różnego rodzaju listwy, za którymi można ukryć kable.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl