Informacje o oplotach

Jaki oplot wybrać?

Przede wszystkim należy zastanowi się do czego zastosujemy plecionkę. W jakim stopniu zleży nam na ochronie kabla? Czego oczekujemy po wyglądzie? Chcemy okryć jeden kabel, czy wiązkę przewodów? Czy w przyszłości będziemy dokładać dodatkowe przewody do oplotu? Po odpowiedzeniu na te pytania można przystąpić od zapoznania się z ofertą różnych oplotów.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo ofertę m.in. firm:

Techflex

– Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży. Amerykański producent dostarczający produkty wysokiej jakości.

Relats

– Europejski producent, który posiada kompletną dokumentacje swoich produktów. Certyfikaty są szczególnie przydatne dla firm, które na pierwszym miejscu stawiają sprawdzoną jakość.

JDD

– Chiński producent tańszych oplotów. Oploty spełniają podstawowe normy sprzedaży w unii europejskiej. Producent zdobywa popularność szeroką gammą produktów i konkurencyjną ofertą. Dzięki temu, że współpracujemy z wieloma dostawcami możemy zaproponować największy wybór asortymentu. Na pewno wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Jak dobrać średnicę oplotu?

Przy wyborze oplotu bardzo ważna jest średnica. W pierwszej kolejności należy zmierzyć średnicę kabla lub wiązki przewodów. Kiedy już znamy ten parametr dobieramy oplot o średnicy nominalnej najbliższej otrzymanej wartości. Większość oplotów jest rozciągliwa. W karcie każdego produktu możemy podejrzeć do jakiej średnicy kabli/wiązki jest zalecany. Warto pamiętać o rozmiarach wtyczki, jaką jest zakończony kabel. Nie musi stanowić to problemu – możemy dobrać osłonę, przez którą przeciśnie się wtyczka lub oplot otwierany.

Jaki typ oplotu będzie najlepszy?

Do standardowych rozwiązań zalecamy stosowanie oplotów poliestrowych PET. Posiadają bogatą gammę kolorów, są rozciągliwe oraz niedrogie.

Do dużych wtyczek, oków, złączy lub zmieniającej się średnicy kabla praktyczne może okazać się kupienie oplotu super rozciągliwego OverExpanded. Plecionka tego typu charakteryzuje się rozszerzaniem prawie 4 razy względem nominalnej średnicy. Trzeba pamiętać, że wraz ze rozciąganiem maleje stopień krycia. Kiedy oplot będzie używany w warunkach polowych, tam gdzie nie ma możliwości cięcia go na gorąco warto kupić oplot odporny na rozplatanie.

Oploty Clean Cut zostały zaprojektowane tak by ucięte końce zbytnio nie rozplatały się. Jeśli zależy nam na dobrym pokryciu, zalecamy oploty gęsto tkane. Posiadają mniejszy zakres dopasowań średnic oplotu, za to ma gęsty splot.

Naszym oplotem do specjalnej ochrony jest Heavy Duty– zrobiony jest szerokimi i grubymi paskami. Charakteryzuje go duża odporność na przetarcia i przecięcia.

Oploty serii REMIX idealnie pasują do wystroju klubów, sal weselnych i okolicznościowych. Posiadają niestandardowy wygląd, który podkreśli wystrój wnętrza.

Oploty Multifilament z wyglądu są podobne do sznurówki. Zapewniają wysoką elastyczność i duże dopasowanie do oplatanych wiązek.

Oploty Metalizowane Chrome XC i Mylar sprawdzą się w motoryzacji lub jako ekran elektromagnetyczny.

Oploty Metalowe – Stal, Miedź, Miedź-cynowana są najtrwalszymi oplotami.

Wysokiej temperatury nie boją się oploty Insultherm, Insultherm Econo, Flexo PPS oraz ;ThermaShield Wrap.

Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi kategoriami oplotów na naszej stronie. Na pewno znajdziecie Państwo to czego szukacie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl