Rodzaje nadruków na opaskach do kabli
Rodzaje nadruków na opaskach do kabli

Rodzaje nadruków na opaskach do kabli

Każdy elektryk zgodzi się ze stwierdzeniem, że bezpieczeństwo w jego pracy to podstawa. Aby je zapewnić, należy zatroszczyć się o odpowiednie oznakowanie na opaskach do kabli. Powinno być ono wykonane z trwałego materiału, który zapewni, że oznaczenia będą czytelne przez wiele lat. Taką trwałość z pewnością mogą zapewnić nadruki na opaskach do kabli. Jakie są ich rodzaje?

Zastosowanie druku termotransferowego do znakowanie kabli

Drukarka termotransferowa jest obecnie najczęściej wykorzystywana do oznakowywania instalacji elektrycznych. Dzięki wysokiej temperaturze dokonuje się transfer barwnika z taśmy barwiącej na wcześniej przyklejony do niej materiał. Metodę tę można wykorzystać do oznakowania m.in.:

 

  • etykiet samoprzylepnych,

  • koszulek termokurczliwych,

  • szyldów oznaczeniowych.

 

Warto także wspomnieć, że oprócz niewiarygodnej trwałości tego typu oznaczników kablowych, nadruki pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy. Koszt wydrukowania jednego oznaczenia do 2 cm nie przekracza 10 groszy.

Rodzaje nadruków

Pierwszym typem nadruków są etykiety samoprzylepne, które swoją trwałość zawdzięczają pokryciu przeźroczystym laminatem polietylenowym. Są one odporne na ścieranie, skrajną temperaturę, a także promienie ultrafioletowe i warunki atmosferyczne. Kolejnym rodzajem nadruków są koszulki termokurczliwe, które można podzielić na dwa typy:

 

  • koszulki termokurczliwe do nadruku w formie ciągłej,

  • koszulki termokurczliwe do nadruku w formie drabinkowej.

     

Koszulki termokurczliwe do nadruku w formie ciągłej są specjalnie spłaszczone tak, by druk był bardziej trwały i czytelny. Koszulki termokurczliwe do nadruku w formie drabinkowej natomiast, podzielone są na odcinki 50 mm i przyklejone w poprzek brzegami do taśmy nośnej.

Ostatnim omawianym typem oznaczników kablowych są szyldy oznaczeniowe. Mocowane są one do wiązek kablowych za pomocą opasek kablowych. Podobnie jak poprzednie rozwiązania, szyldy oznaczeniowe, produkowane są z różnych materiałów, dlatego bez problemu można dobrać je do warunków, w których służyć mają kable i przewody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl