Produkt dnia
Rozciągliwy oplot poliestrowy śr. 9,5 mm OVEREXPANDED BIAŁY
Rozciągliwy oplot poliestrowy śr. 9,5 mm OVEREXPANDED BIAŁY
5,83 zł 2,10 zł 4,74 zł 1,71 zł
m
Ankieta
Jak dowiedziałeś się o naszym sklepie?
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

 

 

Rodzaje nadruków na opaskach do kabli
Rodzaje nadruków na opaskach do kabli

Każdy elektryk powinien zgodzić się ze stwierdzeniem, że bezpieczeństwo w jego pracy to podstawa. Aby je zapewnić, należy zatroszczyć się o odpowiednie oznakowanie na opaskach do kabli. Powinno być ono wykonane z trwałego materiału, który zapewni, że oznaczenia będą czytelne przez wiele lat. Taką trwałość z pewnością mogą zapewnić nadruki na opaskach do kabli. Jakie są ich rodzaje? 

Druk termotransferowy 

Drukarka termotransferowa obecnie jest najczęściej wykorzystywana do oznakowywania instalacji elektrycznych. Dzięki wysokiej temperaturze dokonuje się transfer barwnika z taśmy barwiącej na wcześniej przyklejony do niej materiał. Metodę tę można wykorzystać do oznakowania m.in.: 

  • etykiet samoprzylepnych, 
  • koszulek termokurczliwych,
  • szyldów oznaczeniowych. 

Warto także wspomnieć, że oprócz niewiarygodnej trwałości tego typu oznaczników kablowych, nadruki pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy. Koszt wydrukowania jednego oznaczenia do 2 cm nie przekracza 10 groszy. 

Rodzaje nadruków 

Pierwszym typem nadruków są etykiety samoprzylepne, które swoją trwałość zawdzięczają pokryciu przeźroczystym laminatem polietylenowym. Są one odporne na ścieranie, skrajną temperaturę, a także promienie ultrafioletowe i warunki atmosferyczne. Kolejnym rodzajem nadruków są koszulki termokurczliwe, które można podzielić na dwa typy: 

  • koszulki termokurczliwe do nadruku w formie ciągłej,
  • koszulki termokurczliwe do nadruku w formie drabinkowej.

Koszulki termokurczliwe do nadruku w formie ciągłej są specjalnie spłaszczone tak, by druk był bardziej trwały i czytelny. Koszulki termokurczliwe do nadruku w formie drabinkowej natomiast, podzielone są na odcinki 50 mm i przyklejone w poprzek brzegami do taśmy nośnej. 

Ostatnim omawianym typem oznaczników kablowych są szyldy oznaczeniowe.  Mocowane są one do wiązek kablowych za pomocą opasek kablowych. Podobnie jak poprzednie rozwiązania, szyldy oznaczeniowe, produkowane są z różnych materiałów, dlatego bez problemu można dobrać je do warunków, w których służyć mają kable i przewody. 

Sklep internetowy z opaskami kablowymi – Porządek w kablach

„Porządek w kablach” to sklep internetowy z opaskami kablowymi, który powstał specjalnie z myślą o dostarczaniu praktycznych i skutecznych rozwiązań do domów prywatnych i firm, borykających się z dużą ilością przewodów. Technologie bezprzewodowe i urządzenia niewymagające połączenia za pomocą kabli z roku na rok rozwijają się, tworząc coraz szerszą grupę produktów. Pomimo to, świat całkowicie wolny od sznurów elektrycznych wciąż jest co najwyżej pieśnią odległej przyszłości. Większość sprzętów, których używamy w domu, jak pralki, lodówki, telewizory, komputery, wymagają użycia przewodów. Podobnie wiele urządzeń wykorzystywanych w przemyśle, które należy podłączyć do trakcji elektrycznej, nie ma swoich wersji bezprzewodowych. Wszechogarniające towarzystwo kabli sprawia, że nieustannie towarzyszy Ci uczucie chaosu i wrażenie, że toniesz w przewodach? Wychodzimy naprzeciw Twoich potrzeb! Oferujemy szeroki wybór opasek kablowych, które pomogą przywrócić ład i porządek oraz ułatwią kontrolę nad przewodami. W swoim asortymencie posiadamy proste, a jednocześnie niezwykle skuteczne rozwiązania, m.in. opaski rzepowe do kabli, dzięki którym raz na zawsze pożegnasz się z plątaniną kabli.

Opaski kablowe dla każdego!

Wiemy, jak zróżnicowane potrzeby mają nasi klienci. Wiemy też, jak istotny wpływ na ich zadowolenie ma jakość oferowanych produktów. Pragniemy być miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Stworzyliśmy asortyment dostosowany do różnych zastosowań, dzięki czemu możesz w jednym miejscu, kompleksowo zaopatrzyć się we wszelkie, niezbędne produkty, które pomogą Ci zrobić porządek w kablach, ale także duży wybór oplotów na kable, które zabezpieczą przed ewentualnymi uszkodzeniami, tym samym chroniąc Ciebie, Twoich bliskich oraz współpracowników.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań – pozostajemy do dyspozycji. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo! Z przyjemnością odpowiemy, rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz udzielimy fachowych porad.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl