Polecamy z wyprzedaży
Rozciągliwy oplot poliestrowy śr. 9,5 mm OVEREXPANDED BIAŁY
Rozciągliwy oplot poliestrowy śr. 9,5 mm OVEREXPANDED BIAŁY
5,83 zł 2,10 zł 4,74 zł 1,71 zł
m
Ankieta
Jak dowiedziałeś się o naszym sklepie?
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

 

 

Rodzaje nadruków na opaskach do kabli
Rodzaje nadruków na opaskach do kabli

Każdy elektryk powinien zgodzić się ze stwierdzeniem, że bezpieczeństwo w jego pracy to podstawa. Aby je zapewnić, należy zatroszczyć się o odpowiednie oznakowanie na opaskach do kabli. Powinno być ono wykonane z trwałego materiału, który zapewni, że oznaczenia będą czytelne przez wiele lat. Taką trwałość z pewnością mogą zapewnić nadruki na opaskach do kabli. Jakie są ich rodzaje? 

Druk termotransferowy 

Drukarka termotransferowa obecnie jest najczęściej wykorzystywana do oznakowywania instalacji elektrycznych. Dzięki wysokiej temperaturze dokonuje się transfer barwnika z taśmy barwiącej na wcześniej przyklejony do niej materiał. Metodę tę można wykorzystać do oznakowania m.in.: 

  • etykiet samoprzylepnych, 
  • koszulek termokurczliwych,
  • szyldów oznaczeniowych. 

Warto także wspomnieć, że oprócz niewiarygodnej trwałości tego typu oznaczników kablowych, nadruki pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy. Koszt wydrukowania jednego oznaczenia do 2 cm nie przekracza 10 groszy. 

Rodzaje nadruków 

Pierwszym typem nadruków są etykiety samoprzylepne, które swoją trwałość zawdzięczają pokryciu przeźroczystym laminatem polietylenowym. Są one odporne na ścieranie, skrajną temperaturę, a także promienie ultrafioletowe i warunki atmosferyczne. Kolejnym rodzajem nadruków są koszulki termokurczliwe, które można podzielić na dwa typy: 

  • koszulki termokurczliwe do nadruku w formie ciągłej,
  • koszulki termokurczliwe do nadruku w formie drabinkowej.

Koszulki termokurczliwe do nadruku w formie ciągłej są specjalnie spłaszczone tak, by druk był bardziej trwały i czytelny. Koszulki termokurczliwe do nadruku w formie drabinkowej natomiast, podzielone są na odcinki 50 mm i przyklejone w poprzek brzegami do taśmy nośnej. 

Ostatnim omawianym typem oznaczników kablowych są szyldy oznaczeniowe.  Mocowane są one do wiązek kablowych za pomocą opasek kablowych. Podobnie jak poprzednie rozwiązania, szyldy oznaczeniowe, produkowane są z różnych materiałów, dlatego bez problemu można dobrać je do warunków, w których służyć mają kable i przewody. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl