Rodzaje oplotów kablowych
Rodzaje oplotów kablowych

Rodzaje oplotów kablowych

Oploty kablowe są to elementy, które chronią przewody przed różnymi uszkodzeniami. W celu zapewnienia skutecznego zabezpieczenia wytwarzane są z różnego rodzaju materiałów. Co więcej, wpływają także na aspekt estetyczny, gdyż wspaniale maskują niedoskonałości. Jakie wyróżnia się rodzaje oplotów na kable?

Czym są oploty kablowe?

Komponenty te wyglądem przypominają plecionkę z tworzywa sztucznego. Oploty kablowe występują w różnych kolorach, dzięki temu bez trudności można rozpoznać różne grupy okablowania. Przewody owinięte oplotem wyglądają jak jeden kabel. W związku z tym podstawowym ich zadaniem jest maskowanie przewodów. Ponadto, chronią wskazane elementy przed uszkodzeniem. Ich funkcja jest szczególnie przydatna, gdy mamy do czynienia z cienkimi strukturami.

Rodzaje oplotów kablowych

Wyróżnia się różne rodzaje oplotów kablowych w zależności od materiału, z którego są wyprodukowane. Często stosowanym produktem jest oplot utworzony z tworzywa poliestrowego. W tym przypadku cechą charakterystyczną jest duża rozciągliwość. Oploty z tworzyw sztucznych dają się łatwo założyć na przewody charakteryzujące się różną średnicą. Doskonałym przykładem oplotu kablowego jest artykuł zbudowany z włókna szklanego. Jest to materiał wyróżniający się wysoką elastycznością i odpornością na działanie olejów. Innym rodzajem jest wyrób wykonany ze stali. Taka struktura jest niezwykle trwała i odporna na działanie czynników zewnętrznych i różne uszkodzenia.

Oploty kablowe to bardzo przydatny produkt. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy kłębowisko kabli, czyli na przykład pod biurkiem, pod którym znajduje się komputer. Dzięki temu zapanujemy nad bałaganem, zadbamy o estetykę miejsca i zapewnimy sobie bezpieczeństwo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl