Układanie kabli pod biurkiem krok po kroku
Układanie kabli pod biurkiem krok po kroku

Układanie kabli pod biurkiem krok po kroku

Splątane i zakurzone kable kłębiące się pod biurkiem nie wyglądają dobrze. Możesz się upierać, że wcale ich nie widać, ale gdy tylko coś Ci upadnie, szybko przekonasz się o panującym tam chaosie. Poza tym musisz wiedzieć, że taki bałagan to nie tylko problem estetyczny. Nieporządek w kablach może zagrażać poprawnemu funkcjonowaniu Twoich urządzeń. Lepiej więc nie ryzykować. Istnieje wiele sposobów na funkcjonalne posegregowanie i ułożenie kabli. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci część z nich i krok po kroku wyjaśnimy, jak w prosty sposób możesz zapanować nad chaosem pod biurkiem.

Jakie są sposoby na uporządkowanie kabli pod biurkiem?

Pierwszym etapem pracy jest segregacja. Porządki w kablach powinieneś rozpocząć od odłączenia wszystkich urządzeń od zasilania. W ten sposób dowiesz się, z ilu przewodów rzeczywiście korzystasz i czy nie ma tam takich, które zupełnie nie są Ci potrzebne. Na tym etapie powinieneś też usunąć kurz i inne zabrudzenia spod biurka. Kiedy posprzątasz i zorientujesz się, do czego służą poszczególne kable, możesz pospinać je przy użyciu specjalnych opasek i oplotów. Oploty na kable nie tylko ułatwią Ci ich rozdzielenie, ale przede wszystkim zabezpieczą je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli zależy Ci na tym, by szczególnie zadbać o niektóre z kabli, koniecznie po nie sięgnij.

Opaski na kable to z kolei najczęściej plastikowe trytytki, za pomocą których porozdzielasz przewody i unikniesz ich splątania w przyszłości. Zamiast nich możesz też użyć np. opasek rzepowych. Tak posegregowane kable możesz poukładać w specjalnych organizerach. Takie organizery montuje się np. pod blatem biurka. Ostatnim etapem porządkowania kabli opcjonalnie jest ich oznaczenie lub opisanie. Ten etap możesz pominąć, ale jeżeli podłączasz do zasilania kilka lub kilkanaście przewodów, które wyglądają tak samo, nie warto tego robić. Dlaczego? Dzięki oznaczeniom nie będziesz mieć problemu z odłączeniem lub podłączeniem odpowiedniej wtyczki do gniazdka. W taki oto sposób nie tylko zyskasz porządek pod biurkiem, ale i też lepiej zorganizujesz swoją codzienną pracę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl