Metody spinania kabli
Metody spinania kabli
Każdy posiadacz urządzeń takich jak komputery stacjonarne, ładowarki i zasilacze, nie raz musiał się mierzyć z wyzwaniem, jakim są splątane i nieuporządkowane kable, które uniemożliwiały korzystanie ze sprzętu. Spinanie kabli jest najlepszym rozwiązaniem na tego typu problemy – dowiedz się, jakie są najlepsze metody spinania kabli oraz jakich akcesoriów można w tym celu użyć.
Sposoby rozdzielenia kabli
Najprostszym zabezpieczeniem kabli przed plątaniem się i mieszaniem jest spięcie ich w jednym miejscu specjalną opaską. Kable można również poprowadzić po podłodze, używając listwy podłogowej lub szerokiej taśmy używanej bezpośrednio na wykładzinę, do ich dobrego przyklejenia i zabezpieczenia. Jeśli natomiast mamy do czynienia z wieloma kablami naraz, które muszą znajdować się w swoim bliskim sąsiedztwie (np. w przypadku komputerów stacjonarnych), wówczas dobrym rozwiązaniem okazać się może najazd kablowy. Jest to wykonany z tworzywa sztucznego łącznik najczęściej w kształcie prostokąta, który posiada kilka tuneli rozdzielających osobno kable obok siebie. Ilość kanałów oraz ich szerokość można dobrać do liczby kabli, jakie chcemy zabezpieczyć.
Narzędzia i akcesoria do spinania kabli
Opaski kablowe mogą być zapinane na rzepę lub z wykorzystaniem dziurek. Często wykorzystywane akcesoria do spinania kabli to również oploty kablowe. Są one najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy zabezpieczyć kable przed małym dzieckiem lub zwierzęciem. Stanowią również element dekoracyjny, poprzez fakt występowania w różnych wzorach i kolorach. Najczęściej są one wykonane z poliestru. Odmianą oplotu na kable jest samozamykający, dzięki któremu oplot można szybko założyć i ściągnąć w razie potrzeby. W budowie przypomina on otwartą po jednej stronie rurkę, która oplata kabel i zamyka się z dwóch stron.