Wytrzymalsze niż inne. Oploty special strong
Wytrzymalsze niż inne. Oploty special strong
Oploty z plecionki z tworzyw sztucznych i metalu tworzą ochronną powłokę i zabezpieczają kable elektryczne przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pomagają też uporządkować przewody, połączyć je w wiązki oraz oznaczyć dla szybkiego rozróżnienia i znalezienia właściwego przewodu. Zapewniają większe bezpieczeństwo i wygodę użytkowania, przedłużają żywotność kabli oraz poprawiają estetykę wnętrza.
Oploty kablowe special strong
W zależności od rodzaju i grubości kabli, miejsca montażu (dom czy infrastruktura przemysłowa) oraz wymaganych właściwości ochronnych, montuje się różne rodzaje oplotów. Do wyboru są oploty:
- standardowe otwierane,
- rozciągliwe,
- odporne na działanie wysokich temperatur,
- zapewniające ochronę elektromechaniczną,
- odporne na ścieranie i przecięcie.
Na szczególną uwagę zasługują oploty special strong – szczególnie wytrzymałe. Są wykonane z utwardzonych włókiem poliamidu i mają szerokie włókna oplotu. To właśnie materiał i specjalna plecionka sprawiają, że mają specjalne właściwości. W porównaniu do standardowych oplotów PET są znacznie bardziej odporne na szorstkie powierzchnie, przetarcia i cięcia, przez co zmniejszają ryzyko przecięcia przewodów i mechanicznego uszkodzenia. Lepiej też chronią kable przed promieniami UV i są bardziej odporne na działanie wysokich i niskich temperatur.
Zastosowanie oplotów special strong
Mimo wysokiej wytrzymałości oploty special strong nie tracą swojej elastyczności. Dzięki temu są rozciągliwe i bez trudu można je zamontować na przewody i kable. Oploty mogą rozszerzyć swoją średnicę prawie o 100% w stosunku do początkowego rozmiaru. Dlatego można je łatwo przeciągnąć przez wtyczki i inne końcówki kabli, pokryć całość okablowania wraz ze złączami i spoinami i ułożyć kilka wiązek przewodów w jednym miejscu. Nie tracą przy tym swojego atrakcyjnego wyglądu. Oploty dostępne są w różnych średnicach, kolorach i wzorach, można je też kupić na metry. Wykorzystuje się je głównie w motoryzacji, żeglarstwie i w halach przemysłowych.