Jak chronić kable przed zalaniem?
Jak chronić kable przed zalaniem?

Jak chronić kable przed zalaniem?

W dzisiejszych czasach obecność kabli od rożnego rodzaju urządzeń elektronicznych na stałe wpisała się w otoczenie zarówno domowe, jak i biurowe. Z uwagi na dużą ilość sprzętów zasilanych prądem elektrycznym przewodów wokół nas jest naprawdę dużo. Niektórym nie przeszkadza nieporządek panujący w kablach, ale warto jednak zorganizować ten chaos nie tylko ze względów estetycznych, ale także z uwagi na bezpieczeństwo Twoje oraz innych osób przebywających w pomieszczeniu. Podpowiadamy jakie są najlepsze sposoby na zabezpieczenie kabli przed zniszczeniem lub zalaniem.

 

Dlaczego warto zabezpieczyć kable w domu i w biurze?

Przyczyn, dla których warto zadbać o zabezpieczenie kabli zarówno w pracy, jak i w domu jest naprawdę wiele. W końcu nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo Twoje i innych osób. Istnieje wiele sytuacji, w których niezabezpieczenie kabli może przyczynić się pośrednio lub bezpośrednio do stworzenia zagrożenia. Ile razy zdarzyło Ci się potknąć o poplątany kabel lub byłeś świadkiem takiego zdarzenia? Kolejną sprawą jest możliwość zalania kabli wodą lub innym płynem. Samo zalanie cieczą (o ile przewody są szybko osuszone) raczej nie stwarza śmiertelnego zagrożenia, ale co jeśli kable będą uszkodzone? Kiedy ciecz dotrze do miedzianego przewodu wewnątrz kabla, poprzez naruszone w sposób mechaniczny zewnętrzne warstwy izolacji, może dojść do niebezpiecznych zwarć, a w konsekwencji nawet do pożaru. A zatem warto chronić kable nie tylko przed zalaniem, ale także przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi

W jaki sposób zabezpieczyć kable?

W przypadku braku pomysłu na zabezpieczenie kabli zarówno przed zalaniem, jak i uszkodzeniami z pomocą przychodzi sklep internetowy porzadekwkablach.pl. W jego asortymencie znajdziesz wiele przydatnych akcesoriów, które nie tylko ułatwią Ci organizację Twoich kabli, ale także pomogą je zabezpieczyć i uchronią od nieszczęśliwych wypadków. W przypadku kabli o znacznej długości, które najczęściej stosowane są w biurach czy innych miejscach użyteczności publicznej doskonale sprawdzą się najazdy kablowe. Dzięki nim w prosty sposób ukryjesz i zabezpieczysz kable znajdujące się na podłodze przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zalaniem. Kolejny prosty, ale jakże praktyczny gadżet to oplot na przewody. Kable, co prawda, same w sobie posiadają zewnętrzne warstwy zabezpieczające i izolacyjne, ale warto je dodatkowo ochronić. Oploty to specjalne plecionki wykonane z różnych materiałów np. włókna szklanego, stali, nylonu czy politereftalanu etylenu. Duży wybór rodzajów, kolorów i materiałów, z jakich oploty są wykonane daje możliwość ich idealnego dopasowania do Twoich indywidualnych potrzeb. W ofercie znajdziesz bowiem oploty izolacyjne, poliestrowe, wielowłóknowe, termoizolacyjne, otwierane i inne. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl